Arduino

Arduino R3 Mikrodenetleyici Prototip Kartı

Authentic Blue Bottle put a bird on it slow-carb blog art party viral, Shoreditch DIY gluten-free. Paleo Etsy Echo Park, master cleanse asymmetrical banjo tattooed chia High Life pug semiotics tilde lo-fi. Meditation roof party Truffaut YOLO, butcher bitters hashtag

Giriş

Uno R3, ARDUINO UNO REV3 ATmega328 (veri sayfası) tabanlı bir mikro denetleyici karttır.

14 adet dijital giriş / çıkış pini (6’sı PWM çıkışı olarak kullanılabilir), 6 analog giriş, 16 MHz kuvars kristali, bir USB bağlantısı, bir güç girişi, 2 adet ICSP başlığı ve bir sıfırlama düğmesi vardır. Mikrodenetleyiciyi desteklemek için gereken her şeyi içerir; Başlamak için bir USB kablosuyla bir bilgisayara bağlayın ya da AC-DC adaptörü veya bataryayla çalıştırın.

İki ICSP başlığının ayrı bir şekilde, firmware’i ATMEGA16U2-MU ve ATMEGA328P-PU’ye programlamak için kullanıldığını unutmayın, ancak genellikle iki çip iyi programlanmıştır.

Uno R3, önceki tüm kartlardan FTDI USB-seri sürücü çipini kullanmadığı için farklıdır. Bunun yerine, USB-seri dönüştürücü olarak programlanan Atmega16U2’yi içerir.

UNO, elektronik ve kodlamaya başlamak için en iyi karttır. Bu, platformla birlikte çalıştığınız ilk deneyiminizse, UNO, oynamaya başlayabileceğiniz en sağlam karttır.

Teknik özellikler

Mikrodenetleyici ATmega328P-PU
Çalışma gerilimi 5V
Giriş Voltajı (önerilen) 7-12V
Dijital I / O Pimleri 14 (6 tanesi PWM çıkışı sağlar)
PWM Dijital I / O Pimleri 6 (D3, D5, D6, D9, D10, D11)
Analog Giriş Pimleri 6 (A0-A5)
I / O Pimi başına DC Akım 20 mA
3.3V Pin için DC Akım 50 mA
Flash Bellek Bootloader tarafından kullanılan 0,5 KB olan 32 KB (ATmega328)
SRAM 2 KB (ATmega328P-PU)
EEPROM 1 KB (ATmega328P-PU)
Saat hızı 16 MHz
LED_BUILTIN D13

Özellikler

 • 1.0 pinout: AREF pimine yakın olan SDA ve SCL pimleri ve RESET pimine yakın yerleştirilen iki yeni pim ilave edildi, IOREF, kalkanların tahtadan sağlanan voltaja uyum sağlamasına izin verdi.
 • Daha güçlü RESET devresi.
 • Atmega 16U2, 8U2’yi değiştirin.

PCB Boyutları

UNO boyutları.png

Eleman ve Pin Arayüzleri

İşte kartın her elemanının ve arayüzünün ne yaptığıyla ilgili bir açıklama şeması:
Ks0001-pinout.png

KS0001 5-1.png ICSP (In-Circuit Seri Programlama) ÜstbilgisiÇoğu durumda ICSP, MOSI, MISO, SCK, RESET, VCC ve GND’den oluşan bir Arduino mikro-program başlığıdır. Genellikle SPI (seri çevresel arabirim) olarak adlandırılır ve çıktının bir “uzantısı” olarak kabul edilebilir. Aslında, çıkış aygıtlarını SPI veri yolu ana bilgisayarının altında köle.
PC’ye bağlarken, firmware’i ATMEGA328P-PU’ye programlayın.
KS0001 5-2.png Güç LED GöstergesiArduino’ya güç vermek, LED ışığı devre kartınızın doğru şekilde çalıştığını gösterir. LED kapalıysa, bağlantı yanlış.
KS0001 5-3.png Dijital I / OArduino UNO’nun 14 dijital giriş / çıkış pini vardır (bunların 6 tanesi PWM çıkışı olarak kullanılabilir). Bu pimler, mantık değerini (0 veya 1) okumak için dijital giriş pimi olarak yapılandırılabilir. Ya da LED, röle vb. Gibi farklı modülleri sürmek için dijital çıkış pimi olarak kullanılır. “〜” Etiketli pim PWM üretmek için kullanılabilir.
KS0001 5-4.png GND (Toprak pimi başlıkları)Devre topraklaması için kullanılır
KS0001 5-5.png ArefAnalog girişler için referans voltajı (0-5V). Ile kullanılır analogReference () .
KS0001 5-6.png SDAIIC iletişim pin
KS0001 5-7.png SCLIIC iletişim pin
KS0001 5-8.png ICSP (In-Circuit Seri Programlama) ÜstbilgisiÇoğu durumda ICSP, MOSI, MISO, SCK, RESET, VCC ve GND’den oluşan bir Arduino mikro-program başlığıdır. ATMEGA 16U2-MU’ye bağlandı. PC’ye bağlarken, firmware’i ATMEGA 16U2-MU’ye programlayın.
KS0001 5-9.png Yeniden başlatma tuşuArduino kartınızı sıfırlayabilirsiniz, örneğin, programı başlangıç ​​durumundan başlatın. RESET tuşunu kullanabilirsiniz.
KS0001 5-10.png D13 LEDDijital pim 13 tarafından sürülen yerleşik bir LED vardır. Pim YÜKSEK değer olduğunda, pim LOW olduğunda LED yanar, kapalıdır.
KS0001 5-11.png USB BağlantısıArduino kartı USB konektörü ile çalıştırılabilir. Tek yapmanız gereken USB bağlantı noktasını bir USB kablosu kullanarak bilgisayara bağlamaktır.
KS0001 5-12.png ATMEGA 16U2-MUSeri çip için USB, USB sinyalini seri port sinyaline dönüştürebilir.
KS0001 5-13.png TX LEDTeknede etiketi bulabilirsiniz: TX (aktarma) Arduino kartı seri port üzerinden iletişim kurduğunda, mesajı gönderir, TX led yanıp söner.
KS0001 5-14.png RX LEDTeknede aşağıdaki etiketi bulabilirsiniz: RX (alma) Arduino kartı seri port üzerinden haberleştiğinde, mesajı alırsınız, RX led yanıp söner.
KS0001 5-15.png Kristal OsilatörArduino’nun zaman problemleriyle uğraşmasına yardım etmek. Arduino zamanı nasıl hesaplar? Bir kristal osilatör kullanarak.
Arduino kristalinin üstündeki sayı 16.000H9H’dir. Bize frekansın 16,000,000 Hertz veya 16MHz olduğunu söyler.
KS0001 5-16.png Voltaj regülatörüArduino kartına sağlanan gerilimi kontrol etmek ve ayrıca işlemci ve diğer bileşenler tarafından kullanılan DC voltajını stabilize etmek.
Harici giriş DC7-12V voltajını DC 5V’ye dönüştürün, ardından DC 5V’yi işlemci ve diğer bileşenlere değiştirin.
KS0001 5-17.png DC Güç JakıArduino kartı DC güç jakından harici bir güç DC7-12V ile beslenebilir.
KS0001 5-18.png IOREFMikrodenetleyicilerin çalışma voltajını yapılandırmak için kullanılır. Daha az kullan.
KS0001 5-19.png SIFIRLA ÜstbilgiKartı sıfırlamak için harici bir düğme bağlayın. Fonksiyon sıfırlama düğmesiyle aynıdır (9 etiketli)
KS0001 5-20.png Güç Pimi 3V3Dahili regülatör tarafından üretilen 3,3 voltluk bir besleme. Maksimum akım çekişi 50 mA’dır.
KS0001 5-21.png Güç Pimi 5V5V çıkış voltajı sağlar
KS0001 5-22.png VinArduino kartına bu pin üzerinden DC7-12V harici bir güç girişi sağlayabilirsiniz.
KS0001 5-23.png Analog PimlerArduino UNO kartı A0 ila A5 etiketli 6 analog girişe sahiptir.
Bu pimler analog sensörlerdeki (nem sensörü veya sıcaklık sensörü gibi) sinyalleri okuyabilir ve mikrodenetleyiciler tarafından okunabilen dijital değere dönüştürebilirler. Ayrıca dijital pimler olarak da kullanılabilirler, A0 = D14, A1 = D15, A2 = D16 A3 = D17, A4 = D18, A5 = D19.
KS0001 5-24.png MikrodenetleyiciHer Arduino panosunun kendi mikro denetleyicisi vardır. Bunu yönetim kurulunun beyni olarak görebilirsin.
Arduino’daki ana IC (entegre devre), panel çiftinden biraz farklıdır. Mikrodenetleyiciler genellikle ATMEL’den gelir. Arduino IDE’ye yeni bir program yüklemeden önce, gemide IC’nin ne olduğunu bilmelisiniz. Bu bilgi IC’nin üstünde kontrol edilebilir.

Bazı Pimlerin İhtisas Fonksiyonları

 • Seri iletişim: Dijital pimler 0 (RX) ve 1 (TX).
 • PWM Arayüzleri (Darbe Genişliği Modülasyonu): D3, D5, D6, D9, D10, D11
 • Harici Kesmeler: D2 (kesme 0) ve D3 (kesme 1). Bu pimler, düşük bir değerde bir kesme, yükselen veya düşen bir kenar veya değerdeki bir değişikliği tetikleyecek şekilde yapılandırılabilir.
 • SPI iletişimi: D10 (SS), D11 (MOSI), D12 (MISO), D13 (SCK). Bu iğneler SPI kütüphanesini kullanarak SPI iletişimini destekler.
 • IIC iletişimi: A4 (SDA); A5 (SCL)

ihbar

1. Arduino Uno, bilgisayarınızın USB bağlantı noktalarını şortlardan ve aşırı akımlardan koruyan, sıfırlanabilir bir poli sigortaya sahiptir. USB portuna 500 mA’dan daha fazla uygulanırsa, sigorta kısa veya aşırı yük kaldırılana kadar otomatik olarak bağlantıyı kesecektir.
2. Otomatik (Yazılım) Sıfırlama:
Bir yükleme işleminden önce sıfırlama düğmesine fiziksel olarak basmak yerine, Arduino Uno kartı bağlı bir bilgisayarda çalışan yazılım tarafından sıfırlanmasına izin verecek şekilde tasarlanmıştır.
3.Uno kartında otomatik sıfırlamayı devre dışı bırakmak için kesilebilen bir iz bulunur. İzin her iki tarafındaki pedler yeniden etkinleştirmek için birlikte lehimlenebilir. “RESET-EN” etiketli. Ayrıca, sıfırlama hattına 5V’dan 110 ohm direnç bağlayarak otomatik sıfırlamayı devre dışı bırakabilirsiniz; Ayrıntılar için bu forum konusuna bakın.

ARDUINO Yazılımı ile detaylı kullanım aşağıdaki gibidir:

Adım 1 | Arduino ortamını indirin (IDE)

UNO geliştirme kartını aldığınızda, önce Arduino yazılımını ve sürücüsünü kurmalısınız.
Genellikle Windows yazılımı Arduino 1.5.6 sürümünü kullanıyoruz. Aşağıdaki linkten indirebilirsiniz:
https://www.arduino.cc/en/Main/OldSoftwareReleases#1.5.x
Ya da bu linkten https: // www adresinden en son sürümü indirmek için ARDUINO web sitesine göz atabilirsiniz . arduino.cc , aşağıdaki arabirimi açın.
KS0313-1.png

Ardından , gözatma çubuğundaki YAZILIM’a tıklayın, ONLINE TOOLS ve İNDİRME seçeneklerine sahip olacaksınız.
KS0313-2.png

Click DOSYALAR , o kadar aşağıda gösterilen Arduino 1.8.5 en son yazılım sürümünü görünecektir.
KS0313-3.png

Bu yazılım sayfasında, sağ tarafta farklı işletim sistemleri için geliştirme yazılımının sürümünü görebilirsiniz. ARDUINO’nun güçlü bir uyumluluğu var. Bilgisayarınızın işletim sistemi ile uyumlu olan yazılımı indirmelisiniz. WINDOWS sistemini buradan örnek olarak
alacağız . Windows sistemi altında iki seçenek de vardır, biri kurulu sürüm, diğeri ise yüklü olmayan sürümdür. Basit yüklü sürüm için, önce Windows Installer’a tıklayın , aşağıdaki sayfayı alacaksınız.

KS0313-4.png

KS0313-5.png

Bu sayede SADECE İNDİR’ye tıklamanız yeterlidir, ardından yüklemek için indirilen dosyayı tıklayın.
Yüklü olmayan sürüm için, önce Windows ZIP dosyasına tıklayın, ayrıca yukarıdaki şekilde açılan arayüze de sahip olacaksınız.
SADECE İNDİR ‘yi tıklatın ve ZIP dosyası bilgisayarınıza iyi bir şekilde yüklendiğinde, dosyayı doğrudan açıp başlatmak için ARDUINO yazılımının simgesini tıklatabilirsiniz.

Arduino Kurulumu (Windows)

Arduino’yu exe ile kurun. Kurulum paketi iyi indirildi.
başparmak

Aşağıdaki arayüzü görmek için “Kabul Ediyorum” u tıklayın.
başparmak

Sonrakine tıkla”. Aşağıdaki arayüzü aç.
başparmak

Bir yükleme yolunu seçmek için Gözat… tuşuna basabilir veya doğrudan istediğiniz dizini yazabilirsiniz.
Daha sonra kurulumu başlatmak için “Yükle” ye tıklayınız.
başparmak

Yükleme işlemini bekleyin, eğer Pencere Güvenliği’nin arayüzü görünürse, yüklemeyi bitirmek için sadece Yükle’ye tıklamaya devam edin.
başparmak

Sürücü Kurulumu

Ardından, UNO R3 geliştirme kartının sürücü kurulumunu tanıtacağız. Sürücü kurulumunun farklı bilgisayar sistemlerinde küçük farklılıklar olabilir. Böylece, WIN 7 sisteminde sürücü kurulumuna geçelim.
Arduino klasörü hem Arduino programını hem de Arduino’nun bilgisayarınıza bir USB kablosuyla bağlanmasına izin veren sürücüleri içerir. Arduino yazılımını başlatmadan önce, USB sürücülerini yükleyeceksiniz.

KS0001-1.jpg
USB kablonuzun bir ucunu Arduino’ya ve diğerini bilgisayarınıza bir USB soketine takın. UNO kartını bilgisayarınıza ilk defa bağladığınızda, “Bilgisayar” ınızın simgesine sağ tıklayın -> “Özellikler” -> “Diğer Aygıtlar” altındaki “Aygıt yöneticisi” seçeneğine tıklayın, “ Bilinmeyen aygıt ”yanında sarı bir uyarı üçgeni var. Bu senin Arduino. Ardından cihaza sağ tıklayın ve aşağıdaki şekilde gösterilen üst menü seçeneğini (Sürücü Yazılımını Güncelle …) seçin.

Sürücü 1.png

Sürücü 2.png

Daha sonra “Güncelleştirilmiş bir sürücü yazılımı için otomatik ara” veya “Sürücü yazılımı için bilgisayarıma göz at” istenir. Aşağıda gösterildiği gibi. Bu sayfada “Sürücü yazılımı için bilgisayarıma göz at” ı seçin.
Sürücü 3.png

Bundan sonra, tarama seçeneğini seçin ve Arduino kurulumunun “sürücüler” klasörüne gidin.
KS0286-4.png

“İleri” ye tıklayın ve bir güvenlik uyarısı alabilirsiniz, eğer varsa, yazılımın yüklenmesine izin verin. Aşağıda gösterildiği gibi.
Sürücü 5.png

Yazılım kurulduktan sonra bir onay mesajı alacaksınız. Yükleme tamamlandı, “Kapat” a tıklayın.
Sürücü 6.png

Şimdiye kadar, sürücü iyi kuruldu. Daha sonra “Bilgisayar” -> “Özellikler” -> “Cihaz yöneticisi” seçeneğini sağ tıklatabilir, cihazı aşağıda gösterilen şekilde görmelisiniz.
Sürücü 7.png

Arduino IDE Araç Çubuğuna Giriş

İyi indirilen Arduino yazılımının simgesine çift tıklayın, aşağıda gösterilen arayüze sahip olacaksınız. ( Not: Arduino yazılımı yanlış dilde yüklenirse, tercihler iletişim kutusunda değiştirebilirsiniz. Ayrıntılar için ortam sayfasına bakın.) Araç Çubuğundaki her düğmenin işlevleri aşağıda listelenmiştir:
Ks0313 图片 1.png

717.png

IDE.png

IDE 1.png / Derleme’yi doğrulama Hata kodunu kontrol et
IDE 2.png Yükleme Mevcut Sketch’i Arduino’ya yükleyin
IDE 3.png Yeni Yeni bir boş Sketch oluştur
IDE 4.png Açık Skeçler listesi göster
IDE 5.png Kayıt etmek Mevcut Sketch’i kaydet
IDE 6.png Seri Monitör Arduino’dan gönderilen seri verileri göster

Adım2 | Tahta bağlayın

USB kablosunu kullanarak UNO kartını bilgisayarınıza bağlayın. Yeşil güç LED’i devam etmelidir.
Step2.jpg

Step3 | Arduino Board’u seçin

Arduino IDE’yi açın, “Araçlar” a tıklamanız ve Arduino’nuza karşılık gelen Kartı seçmeniz gerekecektir.
Step3.jpg

Adım4 | Seri Portu seçin

Arduino kartının seri cihazını Araçlar | Seri Port menüsü. Bu COM3 veya daha yüksek olması muhtemeldir (COM1 ve COM2 genellikle donanım seri bağlantı noktaları için ayrılmıştır). Bunu öğrenmek için Arduino kartınızı ayırabilir ve menüyü yeniden açabilirsiniz; Kaybolan giriş Arduino kurulu olmalı. Kartı yeniden bağlayın ve bu seri bağlantı noktasını seçin. Burada aşağıdaki gibi COM 3 seçmelisiniz.
Step4.jpg

Not: hataları önlemek için COM Portu, Aygıt Yöneticisi’nde gösterilen Bağlantı Noktaları ile aynı olmalıdır.
Step4-1.jpg

Step4-2.jpg

Step5 | Programı yükle

Aşağıda Hello World’ü görüntülemek için örnek bir programdır! Kodu kopyalayıp Arduino ortamı IDE’ye yapıştırın.

int val; 
int ledpin = 13; 
geçersiz ayar ()
{
Serial.begin (9600); 
pinMode (ledpin, ÇIKIŞ);
}
boşluk döngüsü ()
{
val = Serial.read ();
Eğer (val == 'R')
{
digitalWrite (ledpin, HIGH);
gecikmesi (500);
digitalWrite (ledpin, DÜŞÜK);
gecikmesi (500);
Serial.println ("Merhaba Dünya!");
}
}

Ardından hataları kontrol etmek için doğrulama düğmesine tıklayın. Başarılı bir şekilde derleniyorsa, “Done compiling.” durum çubuğunda görünecektir. Bundan sonra, kodu yüklemek için “Yükle” düğmesine tıklayın. Birkaç saniye bekleyin – kartın yanıp sönen RX ve TX ledlerini görmelisiniz. Yükleme başarılı olursa “Yükleme tamamlandı” mesajı. durum çubuğunda görünecektir. (Not: Arduino Mini, NG veya başka bir kartınız varsa, yükleme düğmesine basmadan hemen önce tahtadaki sıfırlama düğmesini fiziksel olarak sunmanız gerekir.)
Step5.png

Step5-1.png

Step6 | Seri Monitörü aç

Bundan sonra, seri monitörü açmak için seri monitör düğmesine tıklayın. Ardından baud hızını 9600 olarak ayarlayın, bir “R” girin ve Gönder’e tıklayın, tahtadaki RX ledinin bir kez yanıp sönmesini ve ardından D13 ledinin bir kez yanıp söndüğünü, sonunda “Merhaba Dünya!” monitörde gösterilir, TX led bir kez yanıp söner. Tebrikler!
UNO monitor.png

Ks0248 monitör 2.png

Paket listesi

 • keyestudio UNO R3 KURULU * 1 adet
 • USB kablosu * 1 adet

图片 1-ks0001.png

Diğer kaynaklar

 • Ayrıca bakmak isteyebilirsiniz:

çeşitli sensörler ve aktüatörler kullanma örnekleri ; Arduino dili
için referans ;
Arduino başlangıç ​​kılavuzunun metni, Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 Lisansı kapsamında lisanslanmıştır . Kılavuzdaki kod örnekleri kamuya açık olarak yayınlanır.

 • Veri sayfasını bağlantıdan indirebilirsiniz:

https://drive.google.com/open?id=1PQnMRVBaPwLdfzw_7T3OlLhOyEP0rY_S

 • Yazılım indir:

https://drive.google.com/open?id=12D-JkXdNm03Qt4dlPQr3RP6OmgXqpvHc

 • Video:

http://www.keyestudio.com/wp/ks0001/

Sorun giderme

Sorun yaşarsanız, lütfen sorun giderme önerilerine bakın .

Uzantıları

Şimdi bir tane alın

1 Comment

Leave a Comment